Investiční příležitost ! Pozemek v obci Oskava, k.ú, Bedřichov

Oskava

Investiční příležitost ! Pozemek v obci Oskava, k.ú, Bedřichov

Oskava
240 000,- Kč
379 m2
Pozemky pro bydlení

Vlastník prodá pozemek nacházející se v oblíbené rekreační oblasti Oskavy, v katastrální území Bedřichov u Oskavy.
Aktuálně je mírně svažitý pozemek upraven jako zahrada, tj. zatravněný s dřevinami (jabloň, bříza). Jeho celková výměra činí 379m2.
Neoplocený pozemek má stavební potenciál (po zplatnění návrhu územního plánu Plochy smíšené obytné – venkovské SV – platnost předpoklad léto 2022) a to vzhledem k tomu, že leží v intravilánu obce v zastavěné části. Cenný je především pro stávající majitele navazujících objektů, kteří jej z části využívají (zahrada, uskladněné dřevo,…). Koncepce územního plánu je založena na využití celkového potenciálu řešeného území, tedy i přírodního, vhodného k rekreačnímu využití. Jsou respektována stávající zařízení pro hromadnou rekreaci ve všech částech obce.
Inženýrské sítě: elektřina ze stávající infrastruktury v obci do 50m od pozemku. V obci čerpají vodu obyvatelé z vlastních studen. Likvidace odpadních vod probíhá lokálně, s realizací kanalizační sítě se neuvažuje. V obci není zaveden plynovod. Výhledově je uvažováno nadále s centrálním svozem PDO.
Pozemek je přístupný z hlavní komunikace p.č. 1019/1 po účelové stávající cestě v několika pozemcích ve vlastnictví obce, SPÚ ČR a dalších fyzických osob.
Obec Bedřichov je malebná vesnička v Olomouckém kraji, která je součástí obce Oskava v okrese Šumperk. V roce 2011 zde bylo evidováno 66 adres s počtem 123 obyvatel. Nachází se podél říčky Oskavy (s mnoha kaskádami a malým vodopádem). Vede tudy cyklostezka až ke zřícenině Rabštejn. Navštívit zde můžete frekventovaný ski areál Bedřichov u Oskavy.
Nabízený pozemek má svoji hodnotu především ve vztahu k místu, kde se nachází. Podhorská lokalita je ceněna pro svoji přírodní zachovalost a klidné prostředí širšího okolí Rabštejna.
Cena je 605Kč vč. DPH/m2.

hypoteční kalkulačka
výše úvěru 240 000,-
Délka splatnosti 20 let
úvěrová sazba 3 % p.a.
měsíční splátka: -
Přehled
celková plocha 379 m2
umístění objektu klidná část obce
číslo podlaží v domě 0
elektřina 380 V
voda Studna
odpad ČOV pro celý objekt
stavba ostatní
energetická náročnost budovy G - Mimořádně nehospodárná
PENB vyhotoven dle vyhlášky 264/2020 Sb.
NEMOVITOST 0/0

podobné nemovitosti v této lokalitě